Minimálbér, garantált bér összege 2020-ban

Minimálbér, garantált bér összege 2020-ban
2019.12.30.

A Kormány 367/2019. (XII. 30.) Korm. rendelete a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum megállapításáról.

 

 

 

 

A  teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér)

  • a teljes munkaidő teljesítése esetén havi 161 000 forint,
  • hetibér alkalmazása esetén 37 020 forint,
  • napibér alkalmazása esetén 7410 forint,
  • órabér alkalmazása esetén 926 forint lesz.

 

A  legalább középfokú iskolai végzettséget, vagy középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló részére alapbérként megállapított garantált bérminimum:

  • a teljes munkaidő teljesítése esetén havibér alkalmazása esetén 210 600 forint,
  • hetibér alkalmazása esetén 48 420 forint,
  • napibér alkalmazása esetén 9690 forint,
  • órabér alkalmazása esetén pedig 1211 forint.

Kiszámoltuk, ha bruttó 161 000 minimálbérre van bejelentve a munkavállaló az 2020-tól 107 065 forint nettó munkabért jelent részére, ami havonta 7980 forinttal több. 2019-ben a nettó minimálbér 99 085 forint volt. 

2020. január elsejétől a garantált bérminimum 210 600 forintra emelkedésével ez havi esetén 140 049 forint nettó munkabér kifizetést jelent. 

 

A fenti számításoknál nem vettünk figyelembe semmilyen kedvezményt, amely járna, a kedvezményezetek részére.

Nézzük, milyen kedvezményt összege növeli meg a kifizetendő nettó bér összegét.

 

Leggyakrabban a felsorolt kedvezményeket veszik igénybe a jogosult személyek.

A munkabérek gyerekkedvezménnyel, friss házas kedvezményével, a megváltozott munkaképességűek, a pályakezdők kedvezmény igénylésének mindenkori összegével növekszik.

 

Teljesítménybérezésnél a teljesítménykövetelmények százszázalékos és a teljes munkaidő teljesítése esetén a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló havi munkabér szerinti kötelező legkisebb összege 2020. január 1-jétől 161 000 forint, illetve a garantált bérminimum összege 2020. január 1-jétől 210 600 forint.

Részmunkaidő esetén a meghatározott havi, heti és napi bértételt a munkaidő eltérő mértékével arányosan csökkentve, kell elszámolni.

Az első magasabb összegű kifizetés február hónaptól kapja meg amunkavállaló, vagy érkezik a bankszámlájára.

minimálbér összegének változásával egyes juttatások összege is emelkedik.

A változás érinti többek között a gyed (gyermekgondozási díj) összegét is. A gyed a szülő korábbi jövedelmének 70 százaléka, amely maximális összege a minimálbérhez igazodik.

A gyed plafonja a minimálbér kétszeresének 70 százaléka, azaz 2020-ban 225 400 forint a gyed maximális összege.

Vissza

GYAKORI KÉRDÉS

Milyen formában jutnak el a bérlapok a munkavállalókhoz?

A bérszámfejtést követően a Ön kérésének megfelelően hagyományos papír alapon borítékban, (vagy anélkül) illetve Pdf. formátumba a cég részére küldve, vagy közvetlenül a munkavállaló saját e-mail címére jelszóval védet elektronikus formában, mellékeljük a jelenléti íveket, amely a tachográf kártya adatai alapján, a jogszabálynak megfelelően mutatja a vezetési és pihenőidőt, illetve kérés alapján a kért küldési formában a bérlapokat.

A könyvelési és bérszámfejtési feladatoknak a kiszervezését azoknak ajánljuk, akik költséghatékonyságot szeretnének elérni az adminisztráció területén. Szeretnének folyamatos szakmai támogatást és tanácsadást kapni jogszabályi változásokról. Szeretnének olyan könyvelővel, bérszámfejtővel dolgozni  aki ismeri a szállítmányozási ágazat szabályait.


 

A kiszervezett tevékenység során nem kell  informatikai beruházásokat erőforrásokat, eszközöket, birtokolnia a vállalatnak, amiket abban az esetben kellene ha saját maga végezné a könyvelési, bérszámfejtési feladatokat. Ez által elkerülhető az adott tevékenységgel kapcsolatos felesleges tőkelekötés, így a vállalat likviditása fokozódik.

Sajnos a félelmeden nem tudunk segíteni, ha te nem érzed magad elég "erősnek és talpraesettnek", hogy saját céged, vállalkozásod legyen, mi nem fogjuk azt mondani neked, hogy legyen, de ha meghoztad a döntésed és belevágsz a saját céged megalapításában, könyvelőirodánk garantálja, hogy teljes mellszélességgel vállalkozásod érdekeit fogjuk szem előtt tartani és segítünk az elindulásban.

Természetesen vállalunk, tisztában vagyunk vele, hogy nem minden munkavállaló tartozik az AETR jogszabály hatálya alá. Részünkről ez egy plusz tudás, hogy tudjuk kezelni az ágazati törvény alapján alkalmazott munkavállalók számfejtését is. Ismerjük az ágazati törvényt, tisztában vagyunk a tachográf adatok jelzéseivel, a vezetési és pihenőidő fogalmával. Rendelkezünk több szolgáltató GPS-rendszerével.  

Alapesetben felkeressük leendő partnereinket és átbeszéljük a legfontosabb kérdéseket, tájékozódunk a rendelkezésükre álló GPS és egyéb szoftveres rendszerekről. Megbeszéljük az alkalmazottak jelenlegi munkaidejét, tachográf adatok alapján.

Igyekszünk a legkevesebb adatott bekérni cégétől, és amennyiben rendelkezik megfelelő informatikai háttérrel még kevesebb gondja lesz az adatok megküldésével.

 

Természetesen és nem csak német nyelven, hanem angol nyelven is elkészítjük a kívánt bérjegyzéket kérésének megfelelően. 

Aetrbérszámfejtés

Ha kérdése, kérése vagy megjegyzése van szolgáltatásainkkal kapcsolatban, forduljon bizalommal munkatársunkhoz alábbi elérhetőségeink bármelyikén.

 

Kapcsolat

+36-30-308-7506

infoberszamfejtes (kukac) gmail.com